FAQ

Wystarczy że wypełnisz formularz zgłoszeniowy i dokonasz opłatę startową w odpowiedniej wysokości.

W triathlonie udział jest dopuszczalny dla osób po ukończeniu 18 roku życia i legitymujących się dobrym stanem zdrowia.
W drodze wyjątkowej niepełnoteni od 16. roku życia mogą wziąć udział na dystansie 51.5 za osobistą zgodą (w biurze zawodów) rodziców.

W PolskaMan 2023 ustaliliśmy następującą wysokość opłaty startowej:

Dystans krótki/średni/długi
• PLN 225,-/425,-/575,- do 31.12.2022

Sztafety na krótkim dystansie
• PLN 495,- do 31.12.2022

W związku z obecną sytuacją gospodarczą kolejne progi opłat startowych będą podawane tydzień przed zmianą.

Płatność online przez Przelewy24 (One-Click-Buy).
• W przypadku spóżnionej opłaty (po 31.07.2023) lub zgłoszenia udziału w zawodach w biurze zawodów organizator pobiera dodatkową opłatę w wyskokości PLN 50,-.
• Zawodnikom zgłaszającym się po 31.07.2023 organizator nie gwarantuje pełnego pakietu startowego oraz finiszera.
• Za przepisanie numeru startowego na inną osobę oraz zmianę dystansu, będzie pobrana opłata o wysokości PLN 50,- (oraz dopłata do dłuższego dystansu). Dokonanie tych zmian, jest możliwe tylko do 31.07.2023.
Wszelkie zmiany mogą być dokonywane tylko i wyłącznie mailem na adres info@polskaman.pl

Rejestracja na PolskaMan będzie trwała bezwzględnie do 31.07.2023, przy czym z uwagi na ograniczoną maksymalną liczbę uczestników.

Tak, możesz przepisać (najpóźniej do 31.07.2023) za opłatę PLN 50,-.

Zawodnik przejmujący miejsce musi się zarejestrować przez formularz online i zaakceptować regulamin zawodów. Dalej, opłacić koszty manipulacyjne. Osoba przepisująca informuje nas mailem o rezygnacji i podaje nazwisko przejmującego nr startowy.

Nie wymagamy licencji narodowej federacji triathlonu ani zaświadczenia lekarskiego. Podczas weryfikacji wymagamy jednak podpisania oświadczenia odnośnie startu w imprezie na własną odpowiedzialność.

W PolskaMan dopuszczamy do startu na każdym sprawnym rowerze.

Zdecydowanie nie dopuszczamy takiej możliwości! Takie zachowanie zagraża bezpieczeństwu Twojemu oraz innych uczestników gdyż nie usłyszysz ich podczas wyprzedzania, jak również nie usłyszysz komunikatów sędziów i organizatorów.

Tak. Kask podczas jazdy na rowerze jest bezwzględnie obowiązkowy! Kask musi być zapięty przed odwieszeniem roweru ze stojaka po etapie pływackim, a zdjęty dopiero po odwieszeniu roweru przed wyruszeniem na bieg.

Tak, jest obowiązkowy. Odprawa techniczna odbędzie się również w jezyku niemieckim (angielski według zapotrzebowania).
Ważne: Na pytania zadawane w dniu zawodów, wynikające z nieobecności na odprawie technicznej nie możemy odpowiadać. Również protesty i odwołania, wynikające z nieobecności na odprawie technicznej oraz nieznajomości regulaminu będą odrzucone.

Tak, istnieje taka możliwość dla uczestników dystansu krótkiego i średniego oraz dla sztafet na krótkim dystansie. Ze względów organizacyjnych, ten przywilej nie możemy zapewnić startującym na dystansie długim.

Organizator nie dysponuje sprzętem, również nie pomaga w organizacji wypożyczenia takowego.
Pianka musi być DOBRZE DOPASOWANA, w przeciwnym razie lepiej płynąć bez. Naszym zdaniem, podczas pierwszego startu możesz spokojnie zrezygnować z pianki.

Według przpisów ITU oraz PzTri:
Pływanie w piance na dystansie krótkim poniżej 14˚C jest obowiązkowe, na dystansie średnim i długim poniżej 16˚C. Powyżej 22˚C na krótkim jest zabroniona, na dystansie średnim i długim powyżej 24,6˚C.

Ze względów logistycznych ustaliliśmy następujące limity:

dystans długi:
– pływanie maks. 2,5 godz.
– rower maks. 8 godz.
– całość maks. 17 godz.

dystans średni:
– pływanie maks. 1,5 godz.
– rower maks. 3,5 godz.
– całość maks. 8 godz.

dystans krótki:
– pływanie maks. 1 godz.
– rower maks. 1,5 godz.
– całość maks. 4 godz.

Zawody zostaną rozegrane bez względu na warunki atmosferyczne. Organizator pozostawia sobię prawo dokonania zmian w razie ekstremalnych warunków atmosferycznych, powodzi itp..

Oficjalne wyniki znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Nie. W formularzu zgłoszeniowym pytamy o rozmiar koszulki. Organizator zamawia odpowiednią ilość kilka tygodni przed imprezą.